Діелектричні вироби

Діелектричні вироби

Серед засобів, що захищають персонал від ураження струмом, найбільш широке поширення мають діелектричні рукавички, боти, калоші, чоботи і килими. Їх виготовляють з гуми спеціального складу, що володіє високою електричною міцністю і гарною еластичністю.

Діелектричні рукавички застосовуються в електроустановках до 1000 В як основний ізолюючий засіб при роботах під напругою, а в електроустановках понад 1000 В — як додатковий електрозахисний засіб при роботах за допомогою основних ізолюючих електрозахисних засобів (штанг; УВН, кліщів і т. п.). Крім того, рукавички використовуються без застосування інших електрозахисних засобів при операціях з ручними приводами роз’єднувачів, вимикачів та іншої апаратури напругою вище 1000 В.

Діелектричні рукавички

Рукавички слід надягати на повну їх глибину, натягуючи розтруб на рукав одягу. Неприпустимо загортати краю рукавичок або спускати поверх них рукава одягу. Перед застосуванням рукавичок слід перевірити наявність у них проколів шляхом скручування їх убік пальців. Періодичність електричних випробувань діелектричних рукавичок — один раз на півроку.

Діелектричні боти, калоші та чоботи застосовують як додатковий електрозахисний засіб в закритих, а в суху погоду і у відкритих електроустановках при операціях, що виконуються за допомогою основних електрозахисних засобів. Боти можна використовувати в електроустановках будь-якої напруги, а калоші — тільки в електроустановках до 1000 В включно. Діелектричні чоботи є додатковим електрозахисним засобом в електроустановках до 1000 В і засобом захисту від напруги в електроустановках будь-якого напруги.

Діелектричні боти

Діелектричні калоші та боти також використовують в якості захисту від напруги в електроустановках будь-якого напруги. Діелектричні калоші та боти надягають на звичайне взуття, яка повинна бути чистою і сухою. На відміну від побутових вони не мають лакового покриття. Періодичність електричних випробувань діелектричних калош — один раз на рік, діелектричних бот — один раз на три роки.

Діелектричні килими застосовують при обслуговуванні електрообладнання в приміщеннях з підвищеною небезпекою і особливо небезпечних за умовами ураження струмом. Приміщення не повинні бути сирими і запорошеними. Килими розстеляють на підлозі перед обладнанням в місцях, де можливе зіткнення з струмоведучими частинами, що перебувають під напругою до 1000 В, а також у місцях, де відбувається включення і відключення рубильників, роз’єднувачів, вимикачів та інших операцій з комутаційними і пусковими апаратами до 1000 В і вище.

Результат пошуку зображень за запитом "діелектричні килими"

Діелектричний килим

Електричні випробування діелектричних килимів не проводять, проводять лише їх огляд один раз на півроку.

Напишіть нам

  • (не буде опубліковано)