Рукава пожежні

Пожежний рукав - гнучкий трубопровід для транспортування вогнегасних речовин, обладнаний пожежними з’єднувальними головками.

Пожежні рукави за призначенням розділяють на напірні та всмоктувальні. Крім того, випускають рукави діаметром 51,66,77,100,125 та 150 мм. Призначення пожежного рукава – подача вогнегасної речовини (води, водних пінних розчинів) на місце загоряння. Відрізняються вони тільки призначенням.

Всмоктувальні пожежні рукави

Розділяють на всмоктувальні та напірно-всмоктувальні рукави. Напірно-всмоктувальні рукави використовують для подачі води від гідранта під тиском і від водойми під розрідженням. Всмоктувальні рукави – для подачі води від відкритого джерела води.

Випускають їх з прогумованого полотна і оснащують металевими з’єднувальними гайками. Маркування всмоктувальних рукавів на гайці. «М» означає властивість рукава працювати при мінусових температурах. «В» — рукав лише для води.

Напірні пожежні рукави

Призначені для подачі вогнегасних речовин (водно-пінних розчинів, води) під тиском до джерела займання.

Випускають напірні рукави з льону та лляні прогумовані, полімерні та латексні. Виділяють три ступені міцності напірних пожежних рукавів: полегшені, нормальні та посилені. Степінь міцності рукава визначають за прошиттям контрастною ниткою вздовж рукава:

·    без прошивки, або з одним рядом прошивки – полегшені

·    з двома полосами прошивки – нормальні

·    трійна прошивка – пожежний рукав посиленої міцності

Лляні рукава міцні, але вимагають ретельного сушіння після використання. Також напірні рукави з будь-якого матеріалу слід один раз у півроку перекладати по іншому. Бухту рукава розмотують і складають так, щоб змінити місце згину чохла.

Згідно вимог ДСНС довжина пожежного рукава в крані повинна бути не менша 20 метрів. Обов’язково звертайте увагу на довжину рукава при купівлі – не варто економити на своїй безпеці та житті!

Пожежні рукави є обов’язковим протипожежним устаткуванням громадських будівель, входять у комплект устаткування пожежних автомобілів, поїздів і суден. Для зручності розміщення та використання зберігаються в згорнутому вигляді (найчастіше — в бухтах або намотаними на котушки, рідше — складеними «гармошкою»). Після застосування пожежні рукава необхідно просушувати, а протягом строку служби періодично розправляти і перевіряти збереження ними основних властивостей — міцності та герметичності.

Напишіть нам

  • (не буде опубліковано)